11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 CZERWCA 2021

sobota 12.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13. CZERWCA 2021 r.
11 niedziela zwykła

1.   W dniu jutrzejszym w naszej diecezji mamy wspomnienie błog. biskupa Michała Kozala, współpatrona diecezji bydgoskiej. Jego imię nosi też Seminarium Duchowne w Bydgoszczy, niech to będzie m.in. okazją do modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich oraz o nowego biskupa ordynariusza.

2.   U ministrantów przy wyjściu z kościoła nowy numer Przewodnika Katolickiego.

3.   Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie i modlitwa Wspólnoty Różańcowej. Jest to trzecia niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont ołtarza głównego.

4.   Dziś odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie. SUMA o godz. 12.00.

5. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br. jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. Oznacza to, że od przyszłej niedzieli jako wierzący i praktykujący mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w świątyni. https://episkopat.pl/20-czerwca-zostana-zniesione-dyspensy-od-uczestnictwa-w-niedzielnej-mszy-swietej/

6.   Dziękuję za wszelką pomoc w pracach przy kościele i jego otoczeniu. Zapraszam ponownie w najbliższą środę od godz. 8.30 do wspólnych działań w ramach tzw. „dnia gospodarczego”. Przyda się każda para rąk, a przede wszystkim serce gotowe do ofiarowania swojego czasu i sił na miarę możliwości.

7. W dotychczasowym miejscu na cmentarzu pojawiło się nowe stanowisko, gdzie będzie można wypożyczyć sobie narzędzia (haczki, miotły, grabie, konewki). Proszę o uszanowanie i odkładanie narzędzi na miejsce, wg najprostszej zasady: jak coś biorę, to odstawiam to na to samo miejsce. Proszę też o stosowanie drugiej zasady: jak coś przynoszę z domu, to do domu to zabieram (nie rozwieszamy zużytych szmat we wspomnianym miejscu, nie zawieszamy ich na płocie ogrodzeniowym, nie wyrzucamy śmieci za płot, gdzie popadnie itd. itd.) Ośmielam się też zaproponować do przemyślenia ilość wszelkich zniczy i wkładów… Proszę też o nie palenie papierosów na cmentarzu i na parkingu i nie rzucanie petów!!!

8. Po raz kolejny przypominam, że droga do kościoła jest drogą wewnętrzną, a nie publiczną, ma służyć do dojazdu na nabożeństwa, na cmentarz, z bezpieczną prędkością, nie jest drogą tranzytową i jakimś skrótem, gdzie niektórzy nie patrząc na nikogo jadą, jak po autostradzie i to wcale nie do kościoła ....... !!!

9.   We wtorek 15. czerwca po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie do kościoła rodziców dzieci z klas 2-gich i 1-szych. Dotyczyć ono będzie przygotowania do I Komunii świętej.

10.   Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Annę Jędrzejek z Miasteczka-Huby, jej pogrzeb odbył się w czwartek. Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie…