Ogłoszenia duszpasterskie

10 NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 CZERWCA 2021 R.

sobota 05.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6. CZERWCA 2021 r. 
10 niedziela zwykła

1.   Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 11.00). Zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji poświęcenie wianków i ziół.

 2.   W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, w tym roku przypada 100 rocznica oddania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ten akt sprzed 100 lat zostanie ponowiony we wszystkich kościołach. Po Mszy św. w tym dniu też jeszcze procesja wokół kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu.

 3.   Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając wspólnie po Mszy św. litanię.

 4.   W piątek dzieci z klasy czwartej wspólnie przeżywać będą 1. rocznicę I Komunii św.

 5.   U ministrantów przy wyjściu z kościoła nowy numer Przewodnika Katolickiego.

 6.   W środę po procesji spotkanie Wspólnoty Różańcowej. Ponieważ zmarły niektóre członkinie, trzeba uaktualnić listę.

 7.   Za tydzień odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie.

 8.   W poniedziałek o godz. 18.00 w Domu Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Panią Martą Konek i Panem Janem Kołodziejewskim, znanymi w naszym środowisku animatorami kultury.

 9.   W środę na godz. 8.30 zapraszam chętne osoby do pomocy w ramach tzw. „gospodarczego dnia” do pielęgnacji zieleni wokół kościoła. Przydadzą się haczki.

 10.  Pan Listonosz Paweł Nowak dziękuje za pomoc i wsparcie finansowe w tak trudnych czasach, w związku z chorobą i rehabilitacją swojego syna. Szczególne podziękowania dla Pani Alicji Jandy z inicjatywę i możliwość wsparcia w punkcie Poczty Polskiej. Wszystkim Ofiarodawcom – Bóg zapłać !!!

 11.  W ostatnią środę pochowaliśmy śp. Stefanię Len z ul. Racławickiej, polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM