11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 CZERWCA 2020

piątek 12.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14. CZERWCA 2020 R.
11  niedziela zwykła

1.   Trwa Oktawa  Bożego Ciała. Msza św. z procesją każdego dnia o godz. 17.00. (dziś po godz. 9.30). Zakończenie oktawy w czwartek. Po procesji poświęcenie wianków i ziół.
Również w czwartek na zakończenie tych uroczystości będzie poświęcenie nowo zakupionego samochodu strażackiego „STAR” dla jednostki OSP w Miasteczku.

2.   W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. w tym dniu też jeszcze procesja wokół kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek odpust w Białośliwiu. Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając wspólnie po Mszy św. litanię.

3.   U ministrantów przy wyjściu z kościoła nowy numer Przewodnika Katolickiego.

4.   Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Różańcowej. Jest to trzecia niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele remontowe. W tym tygodniu rozpoczniemy montowanie ambony, która wróci z renowacji.

5.   Dziś odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie. SUMA o godz. 12.15.

6.   Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefana Niedźwiadka z ul. Ogrodowej, jego pogrzeb odbył się wczoraj. Polecajmy jego duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz, Panie…

Ósmoklasistom życzymy świateł Ducha Świętego
na czas egzaminów na zakończenie szkoły.