Ogłoszenia duszpasterskie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 CZERWCA 2020 R.

sobota 20.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21. czerwca 2020 r. 
12  niedziela zwykła

1.   W środę w liturgii przypada uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 2. Zbliża się koniec roku szkolnego. Nie będzie Mszy św. w piątek tak jak zwykle o godz. 9.00. Każde dziecko wierzące podziękuje Panu Bogu za ukończenie nauki wraz z rodzicami na swój sposób. Zapraszam na Mszę świętą wieczorną w piątek o godz. 17.00

 3.   Przy wyjściu z kościoła do nabycia Przewodnik Katolicki.

 4.   Odpust w Rudnej ku czci św. Piotra i Pawła, za tydzień w niedzielę – suma o godz. 12.00, natomiast w Dziembowie w przyszły poniedziałek.

 5. Po renowacji wraca na swoje miejsce ambona. W ostatnią środę zamocowano już baldachim nad amboną. Główna część też już jest gotowa i będzie czekać tu w prezbiterium na ustawienie. Teraz będą robione schody i konstrukcja podtrzymująca. Dopiero wtedy ambona będzie podniesiona i zamocowana na stałe. Bądźmy jeszcze trochę cierpliwi. Dziękuję wszystkim, którzy przekazując stare zdjęcia w jakiś sposób pomogli w odtworzeniu stanu pierwotnego. Trwają też prace przy naszych oknach w kościele. To się posuwa systematycznie, zgodnie z planem, mamy na to czas wg projektu i umowy z Urzędem Marszałkowskim do września. Co dalej? Zobaczymy. Weźmiemy trochę oddechu i na jesień zabierzemy się za ołtarz główny.  

 6.   Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele remontowe.

 7.  Dziękuję też wszystkim za wspólną i piękną modlitwę podczas oktawy Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję też dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym lilie, pani Katechetce, ministrantom, panu organiście, Druhom Strażakom, Paniom niosącym sztandary. To nie jest łatwy czas, począwszy od marca… Te wszystkie ograniczenia, którym musimy się poddać (i to czynimy) utrudniają przeżywanie wszelkich uroczystości religijnych zgodnie z tradycją, wielu spraw byliśmy w tym roku pozbawieni. Mam nadzieję, że za rok to wszystko wróci na swoje miejsce i jeszcze gorliwiej będziemy spotykać się z Panem Jezusem i przeżywać swoją wiarę.

 8.   Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie i modlitwa Wspólnoty Żywego Różańca.

Z OKAZJI  DNIA OJCA - WSZYSTKIM OJCOM – ŻYCZYMY SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM