NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 30.05.2021

sobota 29.05.2021

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
Ogłoszenia duszpasterskie – 30. MAJA 2021 r.

1.   Boże Ciało – komunikat kurii.  W uzgodnieniu z administratorem apostolskim biskupem Wiesławem Śmiglem Kuria Diecezjalna w Bydgoszczy informuje, że w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa należy sprawować jedną Mszę Świętą połączoną z procesją wokół kościoła. Zob.: http://diecezja.bydgoszcz.pl/2021/05/27/w-boze-cialo-procesje-wokol-kosciolow/

2.   W czwartek 3 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Zgodnie z zaleceniem Kurii Bydgoskiej w tym roku procesja w czwartek będzie wokół kościoła po Mszy św. o g. 11.00. Proszę jednak o przystrojenie naszych domów i okien tak jak zawsze. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00 wokół kościoła, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie (brzózek) do kościoła już we wtorek po umówieniu się z p. Mieciem. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Zbiórka w czwartek 10 min. przed Mszą świętą.

3.   W tym dniu przypada I czwartek miesiąca, w który będziemy modlić się o dar nowych powołań do służby Bożej w Kościele.

4.   W I piątek miesiąca chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00.  Spowiedź święta w kościele w piątek od 16.00, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej  codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

5.   Nowy numer Przewodnika Katolickiego wraz z dodatkiem modlitewnym „5minut dla Boga” na miesiąc czerwiec do nabycia przy wyjściu z kościoła.

6.   W związku niepokojami w Ziemi Świętej między Izraelem a Palestyńczykami z ugrupowania Hamas, (na razie jest zawieszenie broni, ale nie wiemy jak będzie za pół roku), nie chcąc ryzykować niczyjego życia i zdrowia (cały czas jest też pandemia) jest możliwość zmiany kierunku naszej planowanej pielgrzymki na Europę. W związku z tym zapraszam zapisane osoby na pilne spotkanie w sobotę 5 czerwca po Mszy świętej w kościele. Ewentualnie o wcześniejszy kontakt osobisty lub telefoniczny.

7.   Z okazji Dnia Dziecka wraz z Domem Kultury i Gminną Biblioteką, zapraszamy dzieci dzisiaj na godz. 15.00, na parking przy kościele, na spotkanie pod nazwą „Krajeński Dzień Pszczoły”. Mile widziane dzieci w przebraniu pszczółki lub we wszelkich odcieniach żółtych. Przewidziane są różne wspólne gry i zabawy, będą też nasi Strażacy z pokazami i z drabiną, będzie stoisko pszczelarskie, wata cukrowa od księdza proboszcza.

8.   We wtorek planowany jest „powrót” po renowacji mensy ołtarzowej. Od strony Osiedla zamontowana została bariera, które będzie pomocna starszym w drodze na cmentarz i do kościoła. Dziękuję za wszelkie ofiary na cele remontowe.

9.   Dziękuję też za prace przy koszeniu trawy, za wszelką pomoc i życzliwość dla parafii i dla mnie, za dobre relacje i współpracę. (Choć muszę powiedzieć głośno, że są kradzieże na cmentarzu kwiatów, wazonów itd.).

10.  Możemy przyczynić się do powstania placu zabaw dla dzieci na Wolsku, oddając głos każdego dnia do 15 lipca. Głosowanie jest bezpłatne, po zarejestrowaniu się. Szczegóły na afiszu w gablocie oraz na stronie: https://podworko.nivea.pl/

11.  Bóg powołał do wieczności śp. Stefanię Len z ul. Racławickiej, jej pogrzeb będzie w środę o g. ??? Polecajmy jej duszę Bogu miłosiernemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…