NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 7.06.2020

sobota 06.06.2020

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
Ogłoszenia duszpasterskie – 6. czerwca 2020 r.

1.   Boże Ciało – komunikat kurii. Kuria Diecezji Bydgoskiej z polecenia Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy informuje, że w Uroczystość Bożego Ciała zalecamy, by po Mszy św. procesję przeprowadzić tylko wokół kościoła parafialnego  bez ołtarzy bocznych. Ks. Grzegorz Nowak Kanclerz Kurii http://diecezja.bydgoszcz.pl/2020/06/04/boze-cialo-komunikat-kurii/

2.   W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. wg porządku niedzielnego. Zgodnie z zaleceniem Kurii Bydgoskiej w tym roku procesja w czwartek będzie wokół kościoła po Mszy św. o g.11.00 Proszę jednak o przystrojenie naszych domów i okien tak jak zawsze. W oktawie procesja po Mszy św. o godz. 17.00 wokół kościoła, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Proszę Parafian z Brzostowa o przywiezienie (brzózek) do kościoła już we wtorek po umówieniu się z p. Mieciem. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Zbiórka w czwartek 15 min. przed Mszą św.

3.   Za tydzień odpust ku czci św. Antoniego w Grabównie. SUMA o godz. 12.15.

4.   Każdego dnia w czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, odmawiając po Mszy św. wspólnie litanię.

5.   Nowy numer Przewodnika Katolickiego do nabycia przed kościołem. Jest też Mały Przewodnik dla dzieci na czerwiec w cenie 5,90 zł.

6.   Dziękuję za pomoc w koszeniu trawy i porządkach na terenie przykościelnym.

Maturzystom życzymy świateł Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości.