ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 maja 2021

sobota 22.05.2021

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO
Ogłoszenia duszpasterskie – 23. maja 2021 r.

1.   Dziś przeżywamy w liturgii uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2.   Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, Święto NMP Matki Kościoła, Msza św. z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.

3.   Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

4.   W najbliższy czwartek, święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się w tych dniach szczególnie o nowego ordynariusza dla diecezji bydgoskiej, który będzie dla nas Dobrym Pasterzem. Proszę Was o modlitwę za mnie i za wszystkich księży, byśmy byli dobrymi ludźmi i kapłanami.

5.   W sobotę 29 maja na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. przeżywać będą dzieci z kolejnej grupy. W piątek o godz. 18.00 spowiedź święta dla tych dzieci i następnie ostatnia próba. Rodziców i najbliższych do spowiedzi św. zapraszam wcześniej już w tygodniu, okazja do spowiedzi świętej w kościele każdego dnia pół godziny przed Mszą św.

6.   We współpracy z Domem Kultury oraz Gminną Biblioteką Publiczną, zapraszam w przyszłą niedzielę 30 maja na godz. 15.00 na parking przy kościele na spotkanie pod nazwą „Krajeński Dzień Pszczoły” – połączony z Dniem Dziecka. W programie: zamki dmuchane, zabawy dla dzieci, pokaz stoiska pszczelarzy oraz wata cukrowa Księdza Proboszcza. Mile widziane dzieci w przebraniu pszczółki. Preferowane barwy – żółte, żółto-czarne. Razem stworzymy jedną rodzinę parafialną, jak rodzina w pszczelim ulu.

7.  Nowy numer Przewodnika Katolickiego do nabycia przy wyjściu z kościoła.

8. Policja po raz kolejny przestrzega wszystkich, a szczególnie osoby starsze przed oszustami, którzy dzwonią i pod funkcjonariuszy policji, próbując wyłudzić nasze pieniądze. Słyszymy o tym co jakiś czas w TV. Policja informuje, że NIGDY nie telefonuje do nas z prośbą o przekazanie komukolwiek pieniędzy. Uważajmy też na tzw. „WNUCZKÓW”. Bądźmy czujni. Więcej w gablocie ogłoszeń.

9.   W środę Dzień Matki, jeden z najpiękniejszych i najważniejszych dni w roku. Niech każdy go przeżyje tak jak mu serce podpowiada. Nie powinno w nim zabraknąć życzeń, rozmowy, spotkania – jeśli jest taka możliwość, a także modlitwy. Największą radością każdej MAMY jest dobre życie jej dzieci – i tych małych i tych już duuużych, dorosłych. Zróbmy wszystko, by tak było, by nasze MAMY nigdy przez nas nie musiały być smutne.

Z okazji Dnia Matki - wszystkim MAMOM
życzę SZCZĘŚĆ BOŻE !!!