ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 31.05.2020 r.

piątek 29.05.2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO
Ogłoszenia duszpasterskie – 31. maja 2020 r.

Zniesiony został limit wiernych, mogących uczestniczyć jednorazowo w liturgii w kościołach. Pozostaje natomiast zasada zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach oraz zasada zachowania odpowiedniej odległości.
W nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski (1/2020) z 12 marca 2020 roku, biskup ordynariusz Jan Tyrawa, odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie zostaje utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.

1.   Dziś przeżywamy w liturgii uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi św. wielkanocnej.

2.   W czwartek 4 czerwca, święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem I czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie.

3.   Nowy numer Przewodnika Katolickiego wraz z dodatkiem modlitewnym „5 minut dla Boga” na miesiąc czerwiec do nabycia przy wyjściu z kościoła.

4.   Dzieci do I Komunii św. przystępują indywidualnie otoczone tylko najbliższymi  w różnych terminach, po uzgodnieniu rodziców z ks. proboszczem. W związku z tym w najbliższą środę na godz. 15.30 zapraszam na omówienie szczegółów i wspólną modlitwę wraz z rodzicami dzieci, które do I Komunii św. przystąpią w czerwcu.

5.   W tym tygodniu jest I piątek miesiąca.  Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od g. 8.00, z zachowaniem zasad sanitarnych. Jednak ze względu na panującą sytuację, gdyby ktoś się lękał i miał jakiekolwiek obawy, i chciał odłożyć to na czas późniejszy proszę, aby ktoś z rodziny to wyraźnie zgłosił.

6. Okazja do spowiedzi świętej w kościele w czwartek i piątek od 16.00. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.  W sobotę 6 czerwca syn naszej parafii ks. Krzysztof Danowski, będzie dziękował Panu Bogu za 25 lat służby kapłańskiej na Mszy św. o godz. 11.00.

8. Jeśli będą jakiekolwiek informacje związane z otwarciem granic i możliwością pielgrzymowania, to w możliwie najszybszym czasie Biuro Podróży przekaże nam informacje związane z planowaną pielgrzymką do Ziemi Świętej w listopadzie bieżącego roku. Osoby zapisane niezwłocznie o tym poinformuję. Nie podejmowaliśmy emocjonalnych decyzji w związku z koronawirusem, nic nie zostało odwołane, mamy jeszcze spory zapas czasu. Można zatem myśleć o tym wyjeździe, zawczasu wyrobić sobie paszport, kto nie ma i modlić się, by Pan Bóg pozwolił nam w bezpieczeństwie tę pielgrzymkę odbyć. Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć, to proszę o kontakt.